Turn on Javascript!     +420 494 661 237     +420 602 411 747
  • Čeština
  • Polština
HALOVÉ TECHNOLOGIE
PRO DRŮBEŽ & PRASATA

V sídle AGE probíhá intenzivní rekonstrukce

Prakticky od té doby, co se společnost AGE s.r.o. stala součástí skupiny Pawlica Export, začalo se pracovat na rekonstrukci závodu v Českém Meziříčí. Kromě celkového „vyladění“ zázemí pro zaměstnance dochází také k rozsáhlým investicím do nových strojů a zařízení, které mají zjednodušit a zrychlit výrobu produktů uváděných firmou na trh.

V roce 2018 se společnost AGE s.r.o. stala součástí skupiny Pawlica Export a od té doby se ve výrobním závodě v Českém Meziříčí událo mnoho změn. Prvním cílem nového vlastníka bylo vylepšit zázemí pro zdejší zaměstnance. V roce 2019 byla proto započata rekonstrukce toalet, sprch a šaten v prvním patře správní budovy, která je nyní úspěšně u konce. Současně s tím došlo k radikálnímu úklidu ve výrobních halách i ve vnějším areálu firmy. Fasáda sídla společnosti dostala nový nátěr ve firemních barvách a nad hlavním vchodem do budovy bylo umístěno nové osvětlené logo. Bylo také vybudováno parkoviště a přístřešek pro kola.

V letošním roce rekonstrukce pokračuje úpravou zeleně v areálu firmy a výstavbou zcela nových toalet v prvním patře správní budovy. Úpravy probíhají také ve výrobních halách, kde bylo realizováno průmyslové chemické čištění plechového opláštění stropů včetně ke stropu přilehlých ocelových konstrukcí, vyčištění plechového opláštění stěn, přilehlých profilů a ocelových sloupů. Dále proběhlo čištění světlíků, skel bočních oken a vjezdových vrat. Chemické očištění se týkalo i všech technických instalací na stěnách a ve výškách. Následně bylo provedeno průmyslové malování betonových stěn v obou halách.

V plánu jsou také investice do nových strojů a zařízení. Prvním takovým počinem byl nákup tří svařovacích agregátů. Jedná se o různé modly s rozdílnými programy svařování (běžné ruční svařování, MIG pájení pozinkovaných plechů, svařování oceli a hliníkových slitin, MMA svařování, možnost svařování obrácenou polaritou pro trubičkové dráty atd.). V další etapě firma plánuje nákup nového ohraňovacího lisu a laseru.