Turn on Javascript!     +420 494 661 237     +420 602 411 747
  • Čeština
HALOVÉ TECHNOLOGIE
PRO DRŮBEŽ & PRASATA

Společnost AGE oslavila výročí dnem otevřených dveří       

Společnost AGE s.r.o. uspořádala 25. září první Den otevřených dveří, na který byli pozváni nejen obchodní partneři a zákazníci firmy, ale také široká veřejnost z Českého Meziříčí, kde firma sídlí. AGE s.r.o. již téměř třicet let vyrábí a nabízí haly a technologie pro chovy drůbeže a prasat, a je proto mezi chovateli dobře známa. Budoucnost má firmě přinést mnoho změn. Plánují se zejména velké investice do výrobní linky a rozšíření výrobního portfolia o technologie do posklizňových linek.

Pro veřejnost byl na Dni otevřených dveří přichystán zajímavý program i s občerstvením. Návštěvníci mohli vidět například vystoupení mažoretek skupiny GYTA, proletět se helikoptérou, prohlédnout si vystavené exponáty, nebo se zúčastnit komentované prohlídky firemního závodu. K jídlu bylo připraveno maso na grilu, k pití například pivo Baron z Opočenského pivovaru a jako dezert byla k dispozici opočenská zmrzlina, kterou si oblíbily nejen děti.

Akce byla zahájena slavnostním projevem majitele společnosti AGE s.r.o. Ing. Petrem Pawlicou, který přítomné návštěvníky přivítal a prozradil jim svoje budoucí plány a vize. Shrnul také události uplynulého roku. „Je mi velkou ctí, že jste nás dnes všichni přišli podpořit. Vítám zde obchodní partnery z celé Evropy a také dodavatelé a zákazníky z České republiky. 3.září 2018 jsme s panem Martínkem, zakladatelem firmy AGE s.r.o., podepsali dokumenty k prodeji firmy AGE a letos se tady po roce scházíme, abychom vám demonstrovali jak se nám firmu AGE daří řídit a rozvíjet, a sdělit vám naše plány a vize. Chceme z AGE udělat moderní a efektivní firmu, která bude leaderem v oboru technologií pro drůbež a prasata,“ poznamenal s tím, že s partnery jako jsou Vencomatic, Roxell, Impex, Ermaf a další, je firma schopna dodávat ty nejlepší technologie a komplexní služby na trhu. „Máme také plány, jak integrovat výrobní program AGE do posklizňových linek skupiny PAWLICA, čímž rozšíříme množství jejich zakázek. Letos máme také v plánu požádat o dotaci na investici do nových strojů. Mluvíme o laseru, ohraňovacím lisu a svařovacích robotech. Víme, že je potřeba tuto investici provést a výrobní závod tak modernizovat, abychom mohli naše plány uskutečnit,“ dodal Ing. Pawlica a závěrem poděkoval všem současným zaměstnancům i vedení firmy za to, že pomáhají tyto cíle firmě naplnit.

Společnost AGE s.r.o. se zaměřuje na kompletní dodávky hal pro ustájení drůbeže a prasat. Firma byla založena v roce 1992 v Českém Meziříčí a za tuto dobu má na kontě mnoho funkčních objektů. Na svých projektech dlouhodobě spolupracuje s předními evropskými výrobci v oblasti technologií ustájení pro drůbež a prasata a díky bezchybné funkčnosti jejich produktů, vysoké kvalitě a efektivitě si získala řadu zákazníků z celé Evropy a vybudovala ve svém oboru dobré jméno. Součástí služeb společnosti je nejen návrh řešení a projekce pro konkrétní chov, ale i kompletní montáž a následný nonstop servis na všechny nabízené produkty.

Vlastní kovovýroba je pro firmu velkou výhodou. Při realizaci nových stájí pro drůbež a prasata firma používá žárově zinkované haly vlastní výroby, jejichž životnost je garantována na 50 až 60 let. Z vlastní produkce pocházejí i technologie do stájí pro prasata. Nejnovějším produktem firmy je pak nakládací plošina pro krůty. Samostatnou kapitolou je unikátní řídící jednotka AGE-VENT, kterou AGE vyvinula speciálně pro udržení optimálního mikroklimatu ve stájích. V této oblasti nemáme na českém trhu konkurenci.