Turn on Javascript!     +420 494 661 237     +420 602 411 747     virtuální prohlídka             Nabídky práce
  • Čeština
HALOVÉ TECHNOLOGIE
PRO DRŮBEŽ & PRASATA

Právě se děje! Modernizace provozu farmy v obci Těhul

Pro společnost OVUS podnik živočišné výroby spol. s.r.o. v obcí Těhul, naše společnost v průběhu června v roce 2022 započala 1. etapu novostavby hal pro nosnice, a to její stavební částí.  Realizujeme zde zemědělskou halu pro nosnice o velikosti 118,3 m délky, 7,5 m výšky do štítu a 54.9 m šířky. Součástí je i spojovací chodba pro případné napojení další haly. Nová hala má kapacitu 50 000 ks nosnic.  Společnost OVUS je výhradně česká farma s padesátiletou tradicí, která vyrábí vysoce kvalitní čerstvá slepičí vejce ve standardních velikostech třídy S, M, L a XL. Vysoká kvalita jejich produktů je zaručena deklarovaným veterinárním atestem a certifikátem IFS kvality.

Společnost provádí také vlastní odchov nosnic, dováží jednodenní kuřata, která mají mimořádně kvalitní genetický fond. Dbá pro to, aby její chov slepic probíhal v moderních systémech v halách, kde je zajištěna maximální hygiena, čistota a nezávadnost surovin na vstupu a samozřejmě i konečného produktu na výstupu.

Na farmě realizujeme také rekonstrukci menšího objektu, který bude sloužit jako balírna vajec.

OVUS modernizace haly

Rozměry vnitřní části objektu jsou 21.9 m délky, 4.12 m výšky do štítu a 11.4 m šířky. Původní objekt dříve sloužil jako sklad obalu. Nyní probíhá jeho rekonstrukce vnitřního opláštění standardně sendvičovým PIR panelem. Původní budova se musela nejprve staticky posoudit a na základě statického výpočtu bylo nutné původní ocelovou konstrukci vyztužit. V dalším kroku bude probíhat elektroinstalace a také instalace plynového vytápění. Veškeré aktivity probíhají na základě podkladu z hygienické správy.

Následně je v plánu vybudování konstrukce dopravníku pro vejce z haly do balírny o délce 300 m, jehož příprava již probíhá.

Jsme rádi, že se podílíme na modernizaci provozu farmy, jež si zakládá na vysoké jakostí kvalitě.

 

AGE tým