Turn on Javascript!     +420 494 661 237     +420 602 411 747     virtuální prohlídka             Nabídky práce
 • Čeština
 • Angličtina
HALOVÉ TECHNOLOGIE
PRO DRŮBEŽ & PRASATA

Nové haly pro reprodukční farmu prasnic s odchovem selat

Na konci května jsme přivítali hosty u Dne otevřených dveří na farmě v Ostrově u Trnova, kde naše firma AGE s.r.o. realizovala dodávku dvou nových hal pro reprodukci prasnic s odchovem selat, včetně dodávky technologií.  Návštěvníky přivítal osobně výkonný ředitel pan Václav Bouz společně s majitelem společnosti panem Ing. Petrem Pawlicou. Farma Ostrov, patří firmě DŽV Rychnov nad Kněžnou, a patří mimo jiné i do skupiny AGRO Měřín.

Farma je koncipována na 410 prasnic plus 70 prasniček, 108 porodních kotců, 2074 selat v odchovu. V zásadě po zbourání původní farmy vyrostla na zelené louce. Podmínkou pro stavbu bylo zachování původního komína, kde hnízdí čápi. Dodavatelem stavební části je firma BUILDINGcentrum – HSV, s.r.o. z Velkého Meziříčí, dodavatelem hal a technologie je firma AGE s.r.o.

„Vývoj stavby nebyl vůbec jednoduchý, v současné nelehké době se začátkem války na Ukrajině se vše ještě zkomplikovalo, některé hutní sklady zavřeli na čtyři týdny svůj prodej, některé zas prodloužili dodávky materiálu ze tří týdnu na šest nebo dokonce i na osm týdnů, a my jsme neměli kde brát materiál. Co se týká elektroniky tak to už byl problém závažný. Čipy, které sice v menší míře používáme, to znamelo komplikaci, ale zvládlo se to. „Upozornil na dění, s čím se firma musela vyrovnat, spojené s výstavbou, výkonný ředitel Václav Bouz.

Firma AGE s.r.o. existuje již 30 let, letos slaví své jubileum. AGE s.r.o. dodává technologie pro drůbež a prasata, to, co umí vyrobit, vyrábí kvalitně, to, co neumí vyrobit nakupuje, vždy využívá špičkové technologické provedení, které jsou ve světě dostupné.

Jak popsal realizaci a konkrétní dodávky technologií výkonný ředitel?

„V současné době jsme výrobci těchto hal, vše je naše vlastní produkce, v závodě v Českém Meziříčí. Dodáváme haly jak pro drůbež a prasata tak jako seníky, či jiné přístřešky, sklady obilí nebo zemědělské techniky, toto všechno jsme schopni vyrobit a dodat včetně montáže.

Co se týká technologií pro drůbež a prasata, to, co umíme vyrobit, tak to je stájové hrazení. Z pevných systému, používáme převážně systémy od firmy ROXELL, ať už to jsou dopravní systémy, krmné systémy, dávkovače, nebo Blu’Hox pro dochov selat a výkrm prasat. Sila ty používáme dva typy, tady přímo máme Agritech. Nakupujeme tu nejvyšší možnou kvalitu, to, co můžete zde vidět v těchto plastových silech, je ta nejvyšší kvalita. Standartně pak nabízíme ocelová pozinkovaná sila Roxell.

Ventilační systémy, jsou také naše vlastní produkce. Můžeme se pochlubit, před třemi lety na výstavě Animal Tech v Brně, jsme za náš vlastní počítač, který řídí klima ve stáji dostali ocenění, a to zlatou medaili, kterých bylo uděleno pouze šest a my jsme byli jediný český výrobce. Vyvinuli jsme vlastní řídící systém, bohužel zatím ne pro prasata, ale momentálně i toto inovujeme tak, že budeme schopni řídit jednotlivá oddělení i v prasatech, ať už to jsou porodní oddělení, případně odchovy selat. Dnes s tímto naším počítačem umíme řídit zatím jen jednu místnost, inovujeme to na schopnost řídit více oddělení současně.

Náš původní počítač AGE vent 300, umí samozřejmě monitorovat vše tak, že máte přehled přes vzdálený přístup přes telefon, tablet, či počítač, obsluha to může přes tato záření jednoduše ovládat. Když to doplníme o kamerový systém anebo o server tak je možné vše ukládat a zpětně dohledávat případně, a to je náš cíl letos aplikovat i na chov prasat.  Chtěli bychom to ještě v letošním roce v druhém pololetí testovat, abychom i na prasata měli vlastní řídící systém. Zde jsme instalovali systém STIENEN, to je firma, se kterou spolupracujeme už dlouhodobě v rámci řídících systémů, v minulosti pro nás dokonce počítače vyráběli s naším logem, ale dnes již máme svoji cestu na vlastní řadu řídících jednotek.“

Na závěr majitel Ing. Petr Pawlica poděkoval hlavnímu investorovi Agro Měřín, za to, že v této těžké době se pro investici rozhodl. Podotkl také, že je vždy dobré vidět tyto věci na živo: „pro nás jako pro zhotovitele, technology a strojaře, je důležité, že to uvidíte, že si na to můžete sáhnout, v jaké kvalitě to provádíme.

Snažíme ve všech oborech ať jsou to sila nebo haly pro drůbež a prasata, hledat ty správné partnery a efektivně vyrábět, dodávat kvalitní zboží i služby snažíme se tím na trhu prosadit. Pracujeme na Slovensku i v Polsku, získáváme zkušenosti ze všech těchto trhů. Projekty řešíme od začátku, od územního plánu, stavebního řízení, od návrhu technologie, až po ty provozní věci, řešíme servis snažíme se to uchopit úplně komplexně tak, abyste vy zemědělci dosáhli čísel, které potřebujete, aby byl projekt životaschopný. „

 

Děkujeme Váš AGE tým

 

Přehled dodaných technologií:

 • Hala 02 - hala pro prasnice (prasnice v porodních kotcích a prasnice a prasničky jalové a březí) - hala 26 x 77,8 m, celkem pro 410 prasnic + 70 prasniček + 3 kance
 • Hala 03 - hala pro odchov selat – hala 16,5 x 63,7 m, celkem pro 2074 selat
 • Spojovací krček mezi halami
 • 7 ks sil – sklolaminátová sila AGRITECH
 • Dopravníky ROXELL – spirálové dopravníky FA a terčíkové dopravníky Discaflex
 • Krmné systémy DOS (ROXELL), nerezové krmné mísy a žlaby AGE, automatické krmné stanice FIDOS (ROXELL), krmítka BluHox
 • 4 skupinové boxy selekční + 1 skupinový box tréninkový AGE,
 • Integrované napájecími niply (ROXELL) do krmítek BluHox, trubkové napáječky AGE,
 • Ventilační systémy:
 • Porodna: přívod vzduchu centrálním zemním kanálem do podstropního prostoru, odkud je distribuován trubkami nad každé ustájovací místo.
 • Jalovárna+březárna: přívod vzduchu bočními klapkami.
 • Odchovna selat: přívod vzduchu zvenku do centrální chodby přes chladiče Humibat a potom z chodby do jednotlivých oddělení regulovatelnými otvory ve dveřích.
 • Teplovodní podlážky a infralampy v porodních kotcích, propanová topidla s přímým otevřeným spalováním ERMAF GP40 a GP14
 • 108 porodních kotců AGE,112 individuálních boxů AGE, 3 boxy pro kance AGE, mycí box, shromažďovací box, 5 skupinových boxů, hrazení pro skupinové ustájení selat AGE,
 • Váha pro prasata
 • Technologie do přečerpávací jímky a skladovací jímky na kejdu